Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Turistické cíle

 

Obrazek

Frýdecký zámek

 

Zámek přestavěný z gotického hradu, založeného ve 14. st. Renesanční přestavbu provedl Bartoloměj Bruntálský z Vrbna koncem 16. st. Po požáru v roce 1668 několikrát upravován. Roku 1797 koupili panství Habsburkové. Od roku 1923 patří zámek státu.

  

 

Obrazek

Lysá hora

 

Lysá hora měří 1323 metrů a je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Dá se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Mohutný masív Lysé hory oddělují údolí řek Ostravice, Řečice a Mohelnice.

 

 

 

Obrazek

Aqvapark Olešná

 

Aqvapark Olešná je zcela nový areál na břehu přehrady Olešné. Areál tvoří plavecký bazén o délce 50m se čtyřmi dráhami a relaxační bazén s atrakcemi o celkové vodní ploše 1600 m2. Atrakce - dva tobogány o délce 82 m a čtyř-dráhová skluzavka o délce 20 m aj.

 

 

 

Obrazek

Hornické muzeum Landek

 

Největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě.

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Valašské muzeum v přírodě

 

Dřevěné městečko je nejstarším areálem. Od roku 1925, kdy bylo poprvé otevřeno pro veřejnost, sem byly postupně přeneseny a znovu postaveny domy z rožnovského náměstí.
Mlýnská dolina je nejmladším areálem muzea. Byla otevřena v roce 1982.
Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem.

 

 

 

 

Obrazek

Pustevny

 

Pustevny - současný areál staveb na Pustevnách je tvořen objekty Libušín, Maměnka, Pustevenka a Valašská zvonice. V roce 1999 byla dokončena rekonstrukce objektu Libušín a Valašská zvonice. V roce 2003 byl po rekonstrukci uveden do provozu i hotel Maměnka.
Na Pustevny vede lanovka.

 

 

 

 

 

Obrazek

Zoo Ostrava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Vápencové pece Vendryně

 

Pece pro pálení vápna z počátku 19. století. Dodávaly vápno pro železárny na Třinecku. Provoz byl ukončen v roce 1965 současně s těžbou v přilehlých vápencových dolech.

 

 

 

 

 

 

 Obrazek 

Hrad Hukvaldy

 

Rozsáhlá zřícenina hradu založeného před rokem 1285 Jindřichem z Příbora a Hukvald. Zpustl po požáru v roce 1762. Mohutná věž dnes slouží jako rozhledna.
Hukvlady jsou rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka.

 

 

 

 

 

Obrazek

Ski areál Mosty u Jablunkova

 

Bobová dráha, lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně – Gorolszus.

 

 

 

Obrazek

Technické muzeum Tatra

 

V současné době pro Vás nabízí čtyři různé expozice: Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu).

 

 

 

 

Obrazek

Štramberk

 

Hrad z konce 13. stol. Po 30. leté válce zbyla jen mohutná válcová věž. V roce 1899 získal hradní zříceninu KČT a z hradní věže se stává rozhledna. Ve 20. letech 20. stol. byla na základech hradního paláce postavena turistická útulna.
Jeskyně Šipka je nejznámějším podzemním útvarem štramberského krasu.